Kontrast: AA
Czcionka: A- A A+

Jeżeli u Ciebie lub któregoś z Twoich bliskich występują objawy takie jak duszność, przewlekły kaszel, odksztuszanie plwociny należy niezwłocznie udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W przypadku podejrzenia choroby lekarz powinien zlecić wykonanie badania spirometrycznego, postawi rozpoznanie i zaordynuje leczenie lub skieruje do poradni pulmonologicznej, w której zostaną wykonane odpowiednie badania i ustalony plan terapii.

Telefoniczna Poradnia oferuje bezpłatne poradnictwo specjalistyczne dla osób, które chcą rzucić palenie. Wizyta nie wymaga skierowania od lekarza.

Od poniedziałku do piątku, 11:00-19.00. Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym pełni funkcję telefonu zaufania i wsparcia dla osób o różnych stopniach motywacji do rzucenia palenia. Pacjenci Poradni mogą też uzyskać informacje o metodach pomagających w walce z uzależnieniem od tytoniu lub w utrzymaniu abstynencji papierosowej. W oparciu o Europejski Kodeks Walki z Rakiem udzielane są też informacje na temat czynników rozwoju nowotworów oraz stylu życia chroniącego przed zachorowaniem. Prowadzona jest również strona internetowa: www.jakrzucicpalenie.pl oferująca informacje i poradnictwo1, 2, 3.

1. http://jakrzucicpalenie.pl/ (11.05.2020)
2. https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/telefoniczna-poradnia-pomocy-palacym/ (11.05.2020)
3. https://www.pib-nio.pl/profilaktyka-i-badania-przesiewowe/poradnia-pomocy-palacym/ (11.05.2020)

Materiał wewnętrzny Chiesi

Ostatnia aktualizacja strony 9 czerwca 2020

Właściciel serwisu

Chiesi Spraw by świat poczuł się lepiej BCorp certyfikat